Streličarstvo: Srebro za Kristijana Olaha na takmičenju u Beogradu

Na streličarskom takmičenju održanom juče u Beogradu nastupio je i kikidnski klub, i osvojio jednu medalju.

Tip takmičenja bio je „2×70 metara“, koji se praktikuje na Olimpijskom igrama. Na nadmetanju je nastupilo 56 takmičara iz Beograda, Subotice, Novog Sada, Kikinde, Crvenke, Šapca, Niša, Zemuna, Surčina i Pančeva. Takmičenje je bilo zvanično iz kalendara nadmetanja Streličarskog saveza Srbije.

Stariji pionir Kristijan Olah osvojio je srebrnu medalju, uz oboren lični rekord u broju poena, u stilu olimpijski luk. Kadetkinji Sari Zamurović je zamalo izmakla medalja, jer je u stilu olimpijski luk zauzela četvrto mesto. Trener kluba, Zaviša Lučić završio je takmičenje u osmini finala u stilu olimpijski luk u kategoriji seniora, takođe uz oboren lični rekord u broju poena.
error: Content is protected !!