„Kikinda Grindeks“ golom razlike izgubila finale Kupa Vojvodine od „Jugovića“ iz Kaća

U neizvesnoj utakmici finala Kupa Vojvodine, koja je odigrana večeras u Srskoj Crnji, rukometaši „Kikinde Grindeks“ izgubili su od „Jugovića“ iz Kaća, rezultatom 27:26. Iako je ekipa iz Kaća na poluvremenu imala prednost od 3 gola, u nekoliko navrata i više, Kikinđani su pred kraj stigli nadomak izjednjačenja:

Vrlo zanimljiva i neizvesna utakmica. Mislim da nismo bili nadigrani, samo nismo uspeli u neizvesnoj završnici  da izborimo produžetke. Čestitam svojim igračima na dobroj igri i energiji, kao i „Jugoviću“ na osvajanju Kupa – rekao je trener Vladimir Cvijan nakon utakmice. 

Za najkorisnijeg igrača finalne utakmice, kao i za najboljeg golmana, proglašen je Marko Gaćinović iz „Jugovića“, nekadašnji igrač „Kikinde Grindeks“:

Rezultat je bio neizvestan do samog kraja. U par navrata smo uspeli i na pet, šest golova razlike da se odvojimo, ali se ekipa Kikinde Grindeks uspešno vraćala, tako da smo na kraju pobedili samo sa golom razlike – rekao je Gaćinović. 

Zadovoljan pobedom svoje ekipe je i trener „Jugovića“ Đuro Tojagić:

Kontrolisali smo veći deo meča, ali smo pred sam kraj imali dosta promašenih zicera. Ekipa Kikinde Grindeks je jako dobra, ima mlade igrače i nimalo nije naivan protivnik. Mislim da smo večeras zajedno publici priredili pravi rukometni spektakl – rekao je Tojagić. 

Pre muškog finala, odigrana je i utakmica za trofej Kupa Vojvodine u ženskoj konkurenciji, u kojoj je ekipa „Srem Santa“ iz Mitrovice savladala „ŽRK“ Pančevo. 

error: Content is protected !!