Predsednica Vlade Srbije, Ana Brnabić, u prisustvu predsednika Pokrajinske vlade, Igora Mirovića, predsednika Pokrajinske skupštine, Ištvana Pastora, kao i ministra Aleksandra Antića, prisustvovala je zvaničnoj primopredaji novog postrojenja gradske toplane u opštini Senta, u koju je država uložila 212 miliona dinara. Ona je predala zapisnik o primopredaji “Nove toplane” predsedniku Opštine Senta, Rudolfu Ceglediju, tako da je više od 4.000 domaćinstava dobilo grejanje iz nove toplane.

Ona je podsetila da je na rešavanju tog višedecenijskog problema građana Sente počela da radi u saradnji sa predsednikom opštine još 2016. kao ministarka za državnu upravu i lokalnu samoupravu i izrazila zadovoljstvo da građani Sente danas imaju modernu toplanu. Pored toplane, premijerka je posetila kompletno uređenu ‘’Senćansku gimnaziju’’ u koju je država uložila 182 miliona dinara, u toj zgradi nastavu pohađa oko hiljadu učenika, imajući u vidu da se u njoj nalazi nekoliko škola. Prisutni su imali priliku da čuju da je u Senti završena i rekonstrukcija Doma zdravlja, u koju je, kaže premijerka, Vlada Srbije uložila 33 miliona dinara, dodajući da se uskoro očekuje i realzijacija četiri vrlo važna projekta za građane tog tiskog bačkog gradića.


