Zlato i srebro kikindskih džudista u Beočinu

Na 12. Medjunarodnom turniru u Beočinu, džudisti kikindskog „Partizana“  osvojili su zlatnu i srebrnu medalju. Na takmičenju je učestvovalo preko 500 takmičara iz Mađarske, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Slovenije i Srbije. Kikindska džudistkinja, Anja Mortvanski je u kategoriji 36 kilograma bila zlatna dok je Sara Banjac u kategoriji do 44 kilograma osvojila srebrnu medalju izgubivši u finalu od takmičarke iz Mađarske.

Dobro su se pokazali Ivan Kovačev i Mia Mortvanski koji su borbu za medalju izgubili i tako morali da se zadovolje petim mestom.

Narednog vikenda kikindske džudiste očekuje Prvenstvo Srbije za mlađe kadete u Beogradu, Međunarodni turnir u Nikšiću i Kup Partizana u našoj prestonici.