Pavle Markov: Potpuna obustava rada ugostiteljskih objekata, butika, pijace…
Od danas se zatvaraju svi ugostiteljski objekti, mera je Štaba za vanredne situacije u Kikindi. To znači da od večeras u našem gradu neće više raditi restorani, kafići i objekti tog tipa, dok će kiosci brze hrane moći da funkcionišu, a biće dostupne i ketering službe. Takođe, potpuno se obustavlja rad svih pijaca u gradu, zatvaraju se sve trgovinske radnje, osim prehrambenih:
–Korišćenje prehrambenih prodavnica biće omogućeno u skladu sa izdatim odlukama Vlade Republike Srbije i Kriznog štaba. Još jednom apelujem na sve naše sugrađane da bez preke potrebe ne izlaze napolje, da svi građani stariji od 65 godina obavezno ostanu u kućama i da čekaju dalje kretanje situacije. Ako se mere pokažu kao dobre i građani se budu pridržavali upustava, može sve da bude u redu – rekao je gradonačelnik Kikinde, Pavle Martkov.
Biće pojačana dezinfekcija javnih službi, celokupnog grada, svako bi trebalo da dezinfekciju primeni u kućama i stanovima. Čistoća mora maksimalno da se održava. Nove mere stupaju na snagu od večeras, Komunalna inspekcija biće na terenu i sankcionisati sve prestupnike koji ne budu poštovali proceduru, napomenuo je Markov.


