Kikindski odbojkaši u odličnoj seriji: Pala i Vojvodina 3 u Novom Sadu

Odbojkaši “Kikinde“ ostvarili su petu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu. Kikinđani su pobedili sa 3:1 “Vojvodinu 3“ na gostovanju u Novom Sadu u utakmici 5. kola Druge republičke lige – sever i tako sa maksimalnim učinkom i do sada sa samo dva izgubljena seta zauzimaju prvu poziciju na prvenstvenoj tabeli. Nije bilo lako kikindskim odbojkašima da ostvare pobedu protiv novosadske ekipe koja redovno trenira dva puta dnevno, pogotovo nakon samo nekoliko dana koliko je prošlo od utakmice koju su Kikinđani takođe dobili u hali Sportskog centra Jezero sa Partizanom iz Bača.

Prvi set pripao je Vojvodini 3 sa 25:23, u drugom setu slavili su Kikinđani sa 28:26, u trećem setu su dobili goste sa 25:23, koliko je bilo i u poslednjem čevrtom setu na utakmici.

-Utakmica je bila zaista teška, nismo se potpuno oporavili od utakmice sa Partzanom, a pored toga bio je i radni dan, tako da je većina igrača nakon posla morala da pruži maksimum i posveti se utakmici. Ono što je dobro jeste da smo ostvarili pobedu, iako nismo bili na zavidnom nivou. Međutim, dobre ekipe pobeđuju i kada igraju loše, što smo mi već neoliko puta to pokazalii dokazali. Domaći su bili sjajni, vidi se da redovno treniraju, da im je termin utakmice odgovarao, ali smo uspeli da ih savladamo uz dosta napora. Pobedi se u zube ne gleda, idemo dalje, mi imamo naš cilj koji ne krijemo i svaka utakmica nam je finale – istakao je trener MOK “Kikinda“, Milan Radosavčev.

Utakmicu 6. kola Druge republičke lige – sever Kikinđani će igrati u subotu, 20. novembra, kada će u hali Sportskog centra “Jezero“ ugostiti ekipu “Dunav voleja“ iz Novog Sada.