Danas je utorak, 25. oktobar

Radosne vesti:

Juče u Kikindi na svet je došla jedna beba. Zaposleno osblje na porođajnom odeljenju nam je potvrdilo da se rodio dečak.

Autoprevoz:

Autoprevoz Kikinda, od 1. novembra, ponovo saobraća linijom 10 gradskog prevoza, tzv. „lokal“, koja spaja Autobusku stanicu, Bolnicu i Mikronaselje. Polasci u jutarnjim i ranim popodnevnim satima. Cena karte iznosi 50 dinara i plaća se u autobusu. Kategorije putnika koje imaju pravo na povlašćen prevoz prema gradskoj odluci: učenici osnovnih i srednjih škola, penzioneri, slepa i slabovida lica, ratni vojni invalidi i ratni veterani, lica u stanju socijalne potrebe. Navedena lica su u obavezi da izrade legitimacije za povlašćen prevoz u lokalu.

Akcija dobrovoljnog davanja krvi:

U četvrtak, 27. oktobra, u prostorijama Crvenog krsta, od 8.30 do 13 sati biće organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi.

Narodno pozorište:

Na repertoaru Narodnog pozorišta večeras će biti „Pidžama za šestoro“, a u petak, 28. oktobra „Pa se vidimo u snu“. Početak je u 20 časova.

Sport:

Takmičari Plivačkog kluba „Velika Kikinda“ ostvarili su zapažen uspeh proteklog vikenda na tri takmičenja, na kojima su osvojili ukupno čak 60 medalja i oborili dva državna rekorda. Najmlađi plivači učestvovali su na „Bega kupu“ u Temišvaru, gde su osvojili čak 30 medalja, po 11 zlatnih i srebrnih i 8 bronzanih. Na Prvenstvu Vojvodine za pionire i kadete osvojeno je 11 medalja, 7 zlatnih, jedna srebrna i tri bronzane. Muška štafeta 4 puta 50 metara mešovito osvojila je zlato uz obaranje državnog rekorda. Na Otvorenom prvenstvu Vojvodine, kikidnski plivači osvojilii su 29 medalja, 6 zlatnih, 10 srebrnih i 13 bonzanih. I na ovom takmičenju oboren je državni rekord u disciplini 4 puta 100 metara mešovito.