“Feniksovci“ sjajni na Prvenstvu Banata i Prvenstvu Vojvodine u Banatskom Karlovcu

U organizaciji Karate saveza Vojvodine, u Banatskom Karlovcu održano je prvenstvo Banata za mlađe uzrazne kategorije i prvenstvo Vojvodine za seniore. Na prvenstvu Banata učestvovalo je 20 karate klubova i preko 250 takmičara, dok je na Prvenstvu Vojvodine za seniore učestvovalo 30 klubova i oko 200 takmičara iz Pokrajine. Karate klub “Feniks“ učestvovao je sa 28 takmičara u kategoriji poletaraca, pionira, nada-kadeta i seniora.

Mia Vašalić, Stefan Sili, Milica Rajić i Ognjen Kamenović osvojili su bronzu u katama u kategoriji poletaraca. U kategoriji pionira Tedora Ikić osvojila je zlato u borbama, Marko Novaković u katama, dok je Luka Stajić osvojio srebro u katama.U kategoriji nade Petar Stupar osvojio je dve bronze, Una Kalanj zlato u borbama, Nevena Vunjak zlato u borbama, Nina Stojnić zlato u borbama, Ivana Miladinov zlato u borbama, Vuk Kresoja zlato u borbama, Dragana Mijandžić zlato u katama i Anastasija Novaković zlato u katama.

Zlatnu medalju u katama osvojili su poletarci u sastavu mix tima Mia Vašalić, Stefan Sili i Maša Orelj. Zlatnu medalju u borbama u kategoriji nade osvojile su Nina Stojnić, Una Kalanj, Nevena Vunjak i Ivana Miladinov. Bronzanu medalju u borbama u kategoriji nade osvojili su Petar Stupar i Vuk Kresoja.

Na Seniorskom prvenstvu Vojvodine u ekipnom nastupu do srebrne medalje stigle su Sara Sivčev, Marijana Boćan i Lena Jakovljević. Krajem marta ih očekuje prvenstvo Srbije koje će se održati u Beogradu.