Karate: Bronzane medalje za Unu Kalanj i Petra Stupara na državnom prvenstvu

Karatisti kikindskog kluba „Feniks“ nastupili su proteklog vikenda na prvenstvu Srbije za pionire i nade, održanom u Somboru. U konkurenciji od preko 1.200 takmičara iz oko 200 klubova iz cele zemlje, mladi karatisti iz Kikinde ostvarili su zapažen upseh osvojivši dve bronzane medalje.

Desetogodišnji Petar Stupar, učenik OŠ „Đura Jakšić“ je u izuizetno jakoj konkurenicji, od 20 takmičara, uspeo da se izbori za bronzanu medalju u katama, dok mui je u borbama zamalo izmaklo odličje. On je plasman na ovo takmičenje izborio osvojivši medalje i na prvenstvu Banata i na prvenstvu Vojvodine.

Takođe zahvaljujući sjajnim rezultatima na pomenutim pokrajinskim takmičenjima, nastup na državnom prevsntvu izborila je i pionirka Una Kalanj iz Banatskog Velikog Sela, koja je u Somboru osvojila bronzu u disciplini borbe.