Džudisti „Partizana“ osvojili četiri medalje na dva takmičenja

Na Prvenstvu Vojvodine za starije poletarce, takmičari kikindskog Džudo kluba „Partizan“ osvojili su dva odličja. Mateja Džakula se okitio srebrnom, a Mirka Popeskov bronzanom medaljom. Proteklog vikenda bili su uspešni i juniori na Prvenstvu Vojvodine u Stepanovićevu, gde su Luka Mićić i Tibor Kaločanj osvojili bronzane medalje. Osim njih, na Državno prvenstvo plasirali su se i Ognjen Batanski i Ivan Kovačev, koji su ovo nadmetanje završili na petom mestu. Ognjenu je ovo bilo prvo takmičenje, koje će pamtiti po prvoj pobedi i plasmanu na završni turnir.

Na Evropskom džudo kupu za seniore, održanom proteklog vikenda u Dubrovniku, takmičar kikindskog „Partizana“ Nemanja Milić osvojio je peto mesto u kategoriji do 60 kilograma. Ovo veliko takmičenje okupilo je 350 džudista iz 28 zemalja.