Ovog vikenda počela je i nova sezona u Vojvođanskoj ligi “Istok”, u kojoj igraju tri kluba sa teritorije našeg grada. “Sloboda” je u Novim Kozarcima, u lokalnom derbiju, savladala ruskoselsku “Crvenu zvezdu” rezultatom 1:0. Strelac jedinog gola za Kozarčane bio je Jovan Mijatović. Velikoselska “Kozara” je danas na gostovanju u Botošu izgubila od “Omladinca FAM” 1:0.
U narednom kolu igraće se još jedan komšijski derbi. U subotu, 21. avgusta “Kozara” u Banatskom Velikom Selu dočekuje kozaračku “Slobodu”, dok će u nedelju, 22. avgusta “Crvena zvezda” u Ruskom Selu igrati protiv “Begeja” iz Žitišta.



