Vidovdanski kup Kikinde u streličarstvu okupio oko 50 takmičara iz cele Srbije

Streličarsko udruženje „Apolo“ organizovalo je danas na stadionu Fudbalskog kluba „ŽAK“ četvrti po redu „Vidovdanski kup Kikinde“. Nadmetanje, koje je ujedno i kvalifikacioni turnir Kupa Srbije, okupilo je oko 50 streličara iz 14 klubova iz cele zemlje. U pitanju je olimpijska disciplina, odnosno metno streličarstvo na otvorenom:

Gađa se na distancama od 25 do 70 metara, u zavisnosti od uzrasne kategorije, a jako mi je drago što na današnjem takmičenju imamo i pionire. Ovaj sport konačno dobija na značaju, a „Apolo“ polako postaje kikindski brend – kaže Ljubomir Zamurović, predsednik Upravnog odbora SU „Apolo“.

Slobodan Pavlović, predsednik Streličarskog saveza Srbije, kaže da se Kikinda pokazala kao jako dobar domaćin i da ima veoma perspektivne takmičare:

U pitanju je poslednji zvanični turnir pred Svetsko prvenstvo u Berlinu. Uslovi za takmičenje u Kikindi su odlični, tako da streličari imaju priliku da pokažu najbolje i postignu jako dobre rezultate. Kikindski klub ima konstantu mladih takmičara, koji imaju poprilično dobar potencijal – rekao je Pavlović. 

Aleksandar Stanković, selektor reprezentacije Streličarskog saveza Srbije, kaže da je turnir u Kikindi dobra prilika da takmičari provere formu:

Turnir u Kikindi je važan i sa takmičarskog aspekta, zbog predstojećeg Svetskog prvenstva koje počinje krajem ovog meseca. Reprezentativci ovde mogu da provere formu pre to veliko takmičenje – rekao je Stanković. 

Lokalna samouprava podržala je i ovu manifestaciju, kako bi se priča o našem gradu, kao gradu sporta potvrdila. Cilj je da se sve sportske manifestacije podignu na viši nivo:

„Apolo“ uvek na vrlo visokom nivou organizuje turnire. Današnje takmičenje je kvalitetno i nadam se da ćemo u septembru biti domaćini još većeg okupljanja streličara. Grad će i dalje podržavati klub „Apolo“, kako bismo im pomogli da ostvaruju još bolje rezultate -rekao je gradonačelnik Nikola Lukač. 

error: Content is protected !!