Uspešan vikend za džudiste „Partizana“

Džudisti kikindskog „Partizana“ nastupili su proteklog vikenda na dva takmičenja i osvojili ukupno sedam medalja.

Takmičari džudo kluba „Partizan“ u subotu, 7. oktobra učestvovali su na međunarodnom turniru „Borsa open“, održanom u Mostaru. Na jednom od najjačih i najposećenijih turnira u regionu, učstvovalo je preko 1000 takmičara iz 32 zemlje. Kikinđani su osvojili jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Luka Mićić bio je drugi u kategoriji 46 kilograma, dok je Marko Mićić osvojio bronzu u kategoriji 50 kilograma. Veljko Višnjei je na ovom takmičenju zauzeo peto mesto.

U nedelju, 8. oktobra kikindski džudisti nastupili su na 34. Memorijalnom turniru „Milić Rašović-Migo“ koji je održan u Beogradu. Na turniru u glavnom gradu naši mladi džudisti, stariji pioniri, osvojili su jednu zaltnu, jednu srebrnu i tri bronzane medalje. Milica Latković bila je najbolja u kategoriji 57 kilograma. Mina Kozić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji 52 kilograma. Bronzane medalje osvojili su Spasko Mahjlović, David Mutavdžić i Jovan Gašić osvojili su bronze u svojim kategorijama.