Plivači „Kikinde“ uspešni na tri takmičenja

Takmičari PK „Kikinda“ učestvovali su proteklog vikenda na tri plivačka mitinga, i osvojili ukupno 34 medalje.

Na međunarodnom mitingu održanom u Temišvaru, mladi kikindski plivači su u konkurenciji od oko 300 takmičara iz Srbije, Rumunije i Moldavije osvojili pet medalja. Alkesa Kockar je osvojio jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju, Matija Tornjanski srebro i bronzu, a Mihajlo Kiurski bronzanu.

Na prvenstvu Vojvodine u Zrenjaninu Teodora Stančić je bila najuspešnija i osvojila je jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju.

Na otvorenom prvenstvu Vojvodine za kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji učestvovalo je oko 450 plivača iz 33 kluba iz  Srbije i BiH, a plivači Kikinde uspeli su da osvoje čak 27 medalja. Najviše su se istakli Dušan Mrđa i Nina Tornjanski koji su osvojili po pet medalja. Do odličja su došli i Anđela Beloš, Ksenija Jovanović, Dejana Veskov, Kristina Miličić, Ana Francuski, Jana Strajnić, Matija Ratko, Nikola Ivetić, Srđan Božin, kao i štafete u juniorskoj i kadetskoj konkurenicji.