Karatisti „Feniksa“ osvojili šest medalja na Kupu Vojvodine

Takmičari kikindskog Karate kluba „Feniks“ učestvovali su proteklog vikenda na Kupu Vojvodine za kadete i juniore, održanom u Banatskom Novom Selu, gde su osvojili jednu zlatnu, tri srebrne i dve bronzane medalje.

U pojedinačnoj konkurenciji, Jovana Rudan je u borbama, u kategoriji do 59 kilograma, osvojila zlatnu medalju, dok su junior Radovan Bajić i kadet Srđan Kočiš u svvjim kategorijama osvojili bronzane medalje.

U ekipnoj konkurenciji, srebrne medalje osvojili su muški kata tim (Srđan Kočiš, Nikola Kočiš i Aleksa Rotarov), muški juniorski borba tim (Radovan Bajić i Nikola Albulov) i ženski kata tim (Marijana Boćan, Suzana Boćan i Sara Sivčev).

Takmičenje, koje je organizovao Karate savez Vojvodine, okupilo je 350 karatista iz 40 klubova iz cele pokrajine.

U narednom periodu KK „Feniks“ nastupiće na Kupu Srbije u Beočinu, kao i na Balkanskom prvenstvu u Banjoj Luci.