Karate: „Feniks“ osvojio 18 medalja na Prvenstvu Vojvodine

Karatisti kikindskog „Feniksa“ nastupili su proteklog vikenda na Prvenstvu Vojvodine u Inđiji, i osvojili 9 zlatnih, 2 srebrne i 7 bronzanih medalja.

Karate klub iz našeg grada učestvovao je sa 20 takmičara u kategorijama: poletarci, pioniri i nade-kadeti. Najuspešniji takmičar „Feniksa“ bio je Petar Stupar, koji je osvojio dve zlatne i jednu srebrnu medalju. Svi osvajači medalja su se kvalifikovali za Prvenstvo Srbije, koje će biti održano od 22. do 24. marta u Kragujevcu.

Timovi:

Zlatnu medalju u borbama su osvojile pionirke u sastavu: Nina Stojnić, Una Kalanj, Nevena Vunjak i Ivana Miladinov. Srebrnu medalju u borbama su osvojili pioniri u sastavu: Veljko Šipka, Petar Stupar, Bogdan Aleksić i Vuk Kresoja.

error: Content is protected !!