Džudisti „Partizana“ uspešni na tri turnira proteklog vikenda

Takmičari kikindskog Džudo kluba „Partizan“ nastupili su poteklog vikenda na turnirima u Nikšiću, Bihaću i Beočinu, i osvojili ukupno osam medalja.

Na 12. Internacionalnom turniru “Trofej Nikšića 2019” nastupila je ekipa mlađih pionira „Partizana“. U kategoriji do 42 kilograma Miloš Rakin osvojio je srebrnu medalju, odličjem istog sjaja okitio se i Miljan Petković u kategoriji preko 60 kilograma, dok je njegov brat Simon u istoj kategoriji zauzeo treće mesto.

U Bihaću, na 8. Međunarodnom džudo kupu “Una Bihać 2019”, stariji pionir Vladimir Talijanov je u kategoriji do 42 kilograma osvojio zaltnu medalju, mlađi kadet Veljko Višnjei je u kategoriji do 73 kilograma bio drugi, dok je Mihailo Miličić, koji se takmiči u konkurenicji do 34 kilograma, bio treći.
Vladimir Talijanov proglašen je za najboljeg starijeg pionira na turniru i, pored medalje, osvojio je i pehar.

Na turniru u Beočinu, istakle su se starije pionirke, koje su osvojile srebrne medalje. Dunja Mutavdžić u kategoriji do 48 kilograma, a Nađa Iličin do 52.