Izbori za članove Saveta mesnih zajednica zakazani za 15. avgust
Predsednik Skupštine grada Mladen Bogdan raspisao je danas izbore za članove Saveta mesnih zajednica na teritoriji Grada Kikinde, koji će biti održani 15. avgusta, u vremenskom periodu od 7 do 20 sati. Rokovi za izvršenje izbornih radnji teku od danas 13. jula. Gradskom odlukom, koja je usvojena na sendici u ferbuaru mesecu, više se neće birati predsednici mesnih zajednica, nego saveti.

Predsednik Gradskog parlamenta Mladen Bogdan kaže da će izbore za članove Saveta mesnih zajednica sprovesti drugostepena komisija i birački odbor. Izbornu komisiju imenuje Skupština grada Kikinde, a biračke odbore imenuje izborna komisija:
–Izbori za članove Saveta mesnih zajednica ove godine će se sprovoditi na drugačiji način u odnosu na ranije. Savet mesne zajednice biće kolektivni organ i u sedam naših mesnih zajednica brojaće 5 članova, dok će u Banatskoj Topoli i Sajanu imati tri člana. U odnosu na ranije, Savet će odluke donositi većinom glasova, a na ovaj način ćemo doprineti tome da mesne zajednice funkcionišu približnije građanima. Savet će imati ulogu da poboljša uslove života na teritorijama mesnih zajednica – rekao je Bogdan.
Članove Saveta 15. avgusta biraće oko 16 000 birača, na 24 biračka mesta, u 9 seoskih mesnih zajednica. Izbori će biti sprovedeni po principu tajnog i neposrednog glasanja.







