ŽAK remizirao sa Sutjeskom: Mogli su Železničari do preko potrebne pobede

Fudbaleri ŽAK-a odigrali su nerešeno sa “Radničkim“ iz Sutjeske u utakmici 31. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok. Železničari su remizirali 4:4 u veoma bitnoj utakmici za opstanak u prvenstvu. Kikinđani su poveli sa dva gola u prvih 20 minuta kada su se u listu strelaca upisali Simin i Milin. Međutim, do kraja poluvremena domaći su izjednačili. U nastavku utakmice ŽAK ponovo prelazi u vođstvo golom Radivojca, domaći preokreću rezultat i prelaze u vođstvo. Do kraja utakmice Fučak postiže izjednačujući pogodak:

-Opet nam se ponavljaju iste greške, iz naše neopreznosti dobijemo dva jeftina gola i na odmor umesto sa prednošću odemo nervozni sa dva primljena gola. U drugom poluvremenu smo počeli dosta dobro, postigli smo pogodak, ali smo opet dozvolili domaćim fudbalerima da čak preokrenu rezulat u njihovu korist i da na kraju jurimo bar jedan bod što smo i uspeli u finišu utakmice – dodao je Borislav Simin, provotimac ŽAK-a.

ŽAK je na 15. poziciji Vojvođanske fudbalske lige – istok sa 24 boda. U sredu, 26. maja, u utakmici 32. kola. ugostiće na Vašarištu ekipu “Naftagasa“ iz Elemira.