Učenici Tehničke škole pobednici takmičenja „Najbolja tehnološka inovacija“

Učenici trećeg razreda Tehničke škole u Kikindi Nenad Tepavac, Igor Kajla i Miloš Rajtarov pobedili su na takmičenju za najbolju tehnološku inovaciju za srednjoškolce i studente, koje je organizovalo Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Foto: Tehnička škola Kikinda

Takmičenje za najbolju tehnološku inovaciju već 14 godina organizuje Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, zajedno sa takmičenjem „Od izuma do inovacije“. Finale je održano u Elektrotehničkoj školi „Mihajlo Pupin“ u Novom Sadu, a među šest srednjoškolskih i dva studentska tima našla se i ekipa Tehničke škole iz Kikinde.

Na ideju nastavnika Dragana Odžića, a uz pomoć nastavnika Milana Živića, učenici Nenad Tepavac, Igor Kajla i Miloš Rajtarov osmislili su šemu i realizovali patent GPS lokator za bicikl. Kikinđani, čiji je tim nosio ime „Tepi industrija“, osvojili su najveći broj poena i prvo mesto.

error: Content is protected !!