Snežana Radović rukometašica utakmice protiv “Sloge“: Nova pobeda “Kikinde“ u prvenstvu

Rukometašice “Kikinde“ ostvarile su ubedljivu pobedu u 19. kolu Super B rukometne lige Srbije protiv “Sloge“ iz Petrovca na Mlavi. Kikinđanke su bez većih problema savladale gošće u hali Sportskog centra “Jezero“ sa 34:23 i sa jakim vetrom u leđa nastavljaju borbu za sam vrh na prvenstvenoj tabeli. Prvo poluvreme nije krenulo najbolje za kikindske rukometašice koje su dozvoljavale gošćama da lako stignu do poena, ali se pred kraj prvog dela donekle popravila situacija i na odmor se otišlo pri rezultatu 17:11 u korist Kikinđanki.

U nastavku utakmice potpuno druga priča, lepe akcije ralizovane su golovima, koji su se samo ređali i do kraja se napravila nedostižna prednost za novu pobedu u domaćem prvenstvu. Za igračicu utakmice proglašena je Snežana Radović, čuvarka mreže kikindske ekipe:

-Utakmica je bila naporna, sparno je bilo u hali na terenu i mislim da smo loše ušli u utakmicu, ali kraj prvog poluvremena i početak drugog dela je sve rešio. Dobra odbrana je ključ svega ako želimo da pobedimo i na tome moramo da radimo mnogo više kako bi u naredna preostala tri kola to popravili i rešili gol razliku na tabeli. Za sada sve to ide kako treba, atmosfera u ekipi je odlična, mi smo dobra ekipa koja zaslužuje sam vrh tabele i sigurna sam da ćemo nastaviti sa ovako dobrim partijama – dodala je igračica utakmice, Snežana Radović.

Najviše golova na utakmici postigle su Linea Čočaj i Željana Radaković koje su se po šest put upisale u listu strelaca. Milica Perović je pet puta bila precizna. Po tri puta precizne su bile Aleksandra Čubrilo, Ivana Sivčev i Teodora Đukičin. Po dva gola na utakmici dale su Nevena Bjelić i Slađana Latinović. Una Babić, Ana Čubrilo, Anja Vujnović i Ivana Erdeljan dale su po jedan gol. Svoj doprinos na utakmici dale su i Natalija Prodanov i Danka Knežević.

Želim da čestitam devojakama na pobedi. Nama je bilo bitno da dobijemo ovu utakmicu kako bi sezonu završili onako kako treba da se odigra. Nisam zadovoljan početkom utakmice prvih 15 minuta jer je sve išlo teško i mislim da je veliki problem bilo sparno vreme. Čim smo malo složili kockice u odbrani, tako je i napad krenuo. Ja sam i rekao devojakama da nam je cilj da ne primimo više od 25 golova. Mi nastalvjamo dalje i očekuje nas derbi. Videćemo kako stojimo kada igramo protiv jakih i dobrih ekipa na strani. Ne potcenjujem nikoga, ali nama je cilj da pobedino jaku ekipu na gostovanju – dodao je trener ŽORK “Kikinda“, Mihajlo Petković.

Rukometašice ŽORK “Kikinda“ nalaze se na trećoj poziciji Super B rukometne lige Srbije. U narednom kolu očekuje ih derbi utakmica protiv Pančeva na gostovanju.