Sara Škapik najbolja juniorka na Kupu nacija

Četrnaestogodišnja Kikinđanka Sara Škapik osvojila je zlato i pehar za najbolju juniorku na 8. Kupu nacija u ženskom boksu, održanom u Somboru.

Jedan od najkvalitetnijih turnira u ženskom boksu na Starom kontinentu održan je prethodnih dana u Somboru. Na takmičenju je učestvovalo oko 200 bokserki iz 23 zemlje, među kojima je bila i naša mlada sugrađanka Sara Škapik. Ona je u konkurenciji dama starosti od 14 do 16 godina i u kategoriji do 60 kilograma osvojila prvo mesto. Sara je u polufinalu savladala takmičarku  iz Kazahstana, dok je u finalu bila bolja od Mađarice Viktorije Varga, koja je treća u Evropi.

Na turniru su učestvovale najbolje takmičarke na svetu u svim kategorijama, a Srbiju je predstavljalo 26 bokserki. Organizator turnira je Bokserski savez Srbije, uz podršku Sportskog saveza grada Sombora i Bokserskog kluba „Sombor“.

Fotografije: Privatna arhiva