Rukometaši “Kikinde Grindex“ propustili šansu u Kostolcu

U utakmici 2. kola ARKUS lige, rukometaši “Kikinde Grindex“ izgubili su na gostovanju u Kostolcu od domaćeg “Rudara“ sa 24:23 i tako propustili priliku da ostvare još jednu pobedu na startu prvenstva protiv realno slabijeg protivnika. Međutim, protivnik se nije predao i nije dozvolio Kikinđanima da osvoje bodove. U prvom poluvremenu sve vreme su imali blagu prednost, a na odmor se otišlo pri rezultatu 13:10. U nastavku je viđena slaba igra naših rukometaša, koji su ipak uspeli da se približe protivniku, ali je šansa za izjednačenje propuštena u poslednjim trenucima meča.

Nakon sjajne pobede u punoj hali Sportskog centra “Jezero“ protiv beogradskog “Partizana“, poraz protiv “Rudara“ koji u svojim redovima ima nekoliko veterana, došao je kao otrežnjenje, tako da će Kikinđani morati da se pripreme za sledeću utakmicu na najbolji način i ponovo pokušati da obraduju verne navijače.

Najefikasniji u redovima kikindskog kluba bio je Milan Pavlov sa sedam postignutih golova, dok su po četiri puta bili precizni Stanimir Komarek i Nikola Vrgović. Pivot Aleksandar Kurteš tri puta je bio precizan. Po dva gola dali su Nemanja Dukatarov i Ljubomir Golić, dok je protivničku mrežu jednom zatresao Milan Potpara. U utakmici 3. kola ARKUS lige rukometaši “Kikinde Grindex“ ugostiće beogradski “Obilić“. Utakmica je na programu u subotu, 28. septembra, u 19 sati.