Rukometaši “Kikinde Grindex“ poraženi u Novom Pazaru

Nisu uspeli rukometaši “Kikinde Grindex“ da ostvare pobedu na teškom gostovanju u Novom Pazaru. Kikinđani su izgubili sa 33:29 u utakmici 7. kola Arkus superlige Srbije. Kikindski rukometaši nastupili su veoma hrabro u prvom poluvremenu, stvarajući lepe prilike koje su se završavale uspešno i u jednom momentu imali prednost od tri gola koju ipak nisu uspeli da sačuvaju, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 17:16 za domaće.

Imali su priliku u poslednjoj sekundi prvog dela Kikinđani da izjednače, ali su ipak bili neprecizni sa sedam metara. Međutim,  igra naših rukometaša bila je na zavidnom nivou, svaka prilika se koristila za pogodak i nijednog momenta domaći nisu bili u mogućnosti da naprave veću gol razliku. U nastavku utakmice Kikinđani su nastavili sa solidnim izdanjem i koristili sve greške koje su domaći pravili. Blagi pad u koncentraciji oko 40. minuta kikindskih rukometaša domaći su iskoristili da povećaju svoju prednost i tako unesu nervozu u naš tim. Samo u nekoliko minuta naši su promašili nekoliko zicera i sedmeraca i ispostavilo se da je to bio prelomni momenat. Do isteka vremena, domaći su konstantno držali prednost i zabeležili novu pobedu u prvenstvu.

Najefikasniji u redovima kikindskog tima bili su Nikola Vrgović i Milan Potpara sa po šest postignutih golova. Pivot Aleksandar Kurteš bio je pet puta precizan. Milan Pavlov dao je četiri gola, a po tri puta protivničku mrežu zatresli su Milan Lisica i Nenad Trumbetaš. Kapiten Mirko Kenjalo dao je dva gola. Kikinđani su sada na petoj poziciji Arkus rukometne lige, a u nedelju od 18 sati dočekuju u hali Sportskog centra “Jezero“ ekipu “Dubočice 54“ iz Leskovca, koja je večeras poražena na svom terenu od pančevačkog “Dinama“.