Rukomet (Ž): Poraz iđoškog “Partizana“ u derbiju kola

U derbiju kola Druge rukometne lige – sever, rukometašice iđoškog “Partizana“ nisu uspele da ostvare pobedu nad glavnim rivalom za ulazak u viši stepen takmičenja ekipom “Obilića“ iz Novog Kneževca. Domaća ekipa izgubila je u sportskoj hali u Mokrinu sa 29:25.

Prvi deo utakmice pripao je Iđošankama koje su pokazale kvalitet i razlog zašto se nalaze na samom vrhu prvenstvene tabele, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 17:12. Međutim, u nastavku je došlo do pada koncentracije, što su gošće iz Novog Kneževca iskoristile i za samo nekoliko minuta gotovo prestigle domaću ekipu.

Najefikasnija u redovima “Partizana“ bila je Milana Tatomirov, koja je postigla 12 golova, dok je sjajnu partiju pružila i Aleksandra Zarić, postigavši tri gola, ali je i, na poziciji pivota, napravila nekoliko sedmeraca, koje domaće igračice, nažalost, ipak nisu uspele sve da realizuju. Po tri gola dale su i Andrijana Dragan i Jana Petrov. Tijana Vasljević postigla je dva gola, a po jednom su bile precizne Una Babić i Olgica Tatomirov.