Rukomet: “Kikinda Grindex“ poražena u Novom Sadu

Rukometaši “Kikinde Grindex“ poraženi su u utakmici 6. kola Arkus rukometne lige Srbije od “Vojvodine“ u Novom Sadu. Kikinđani su izgubili 36:24 od znatno kvalitetnije novosadske ekipe koja je igrala bez nekoliko prvotimaca. Nisu mogli Kikinđani da se nose sa znatno iskusnijim protivnikom, inače učesnikom međunarodnih takmičenja u kojima takođe ostvaruje zapažene rezultate. Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo domaćim rukometašima koji su “Kikindu Grindex“ dobili sa 19:9.

U nastavku su se “plavi“ malo podigli, konsolidovali redove i u jednom momentu uspeli da se relativno približe protivniku. Posebno se istakao Stanković sa nekoliko silovitih i preciznih udaraca. Imali su konkretne napade naši rukometaši, ali su Novosađani odmah postizali golove iz kontre i koristili svaki momenat nepažnje ili sporijeg vraćanja Kikinđana u odbranu. U poslednjim minutima utakmice, priliku da zaigraju dobili su mlađi igrači koji su pokazali zavidan kvalitet i dokazali da naša zemlja i te kako ima čime da se ponosi i na koga da računa u rukometu.

Nikola Stanković postigao je sedam golova i svakako bio najefikasniji na terenu u redovima našeg kluba. Dobru partiju pružili su Stanimir Komarek i Igor Mršulja koji su se po pet puta upisali u listu strelaca. Nikola Vrgović je sa krila četiri puta bio precizan. Strahinja Ristić postigao je dva gola, dok je pivot Veljko Milošević jednom bio precizan. Takođe, dobru partiju pružio je kapiten Mirko Kenjalo koji je imao veoma težak zadatak protiv iskusnih novosadskih rukometaša.

U narednom, 7. kolu Arkus rukometne lige Srbije, “Kikinda Grindex“ će u hali Sportskog centra “Jezero“ ugostiti pančevački “Dinamo“, a utakmica će se igrati već za vikend.