Prijateljska utakmica OFK “Kikinde“ i “Slobode“ završena pobedom Kozarčana

Fudbaleri “Slobode“ iz Novih Kozaraca pobedili su u prijateljskoj utakmici ekipu OFK “Kikinde“. Na kontrolnoj utakmici odigranoj na stadionu FK “Borac“ iz Iđoša, srpskoligaš “Sloboda“ je slavila sa 1:0 golom Petra Cvijanovića početkom drugog poluvremena. Dobra igra viđena je na obe strane, a šansu su dobili svi raspoloživi igrači. Tokom prvog dela bilo je nekoliko prilika, ali se nijedna nije završila pogotkom. U drugom delu Kozarčani su poveli i do kraja održali rezultat, koji nije bio u prvom planu ekipama:

Jednim delom mogu da budemo zadovoljan, ali takođe na nekim stvarima još uvek moramo da poradimo. Što se tiče trkačkog dela mogu da budem veoma zadovoljan svih 90 minuta. Ovo nam je bila prva kontrolna utakmica, ona je uvek najteža, tako da nema razloga za nezadovoljstvo. Teren na kom smo igrali je lošiji i malo teži, ali sve kada se sagleda, ocena je prelazna. Novi igrači koje smo doveli od prvog dana su pokazali zavidan kvalitet, jer su se momci jako lepo uklopili i veoma dobro rade i treniraju – istakao je trener “Slobode“, Saša Trifunac.

S druge strane, prikazanom igrom na terenu zadovoljan je i kapiten OFK “Kikinde“, Nebojša Đukić, koji je nakon utakmice istakao da je uprkos težem terenu prikazana solidna igra, a da pripreme tek predstoje i da je još uvek rano izlaziti za analizama:

Bila je ovo dobra utakmica u kojoj smo pokazali sasvim solidnu igru. Pogotovo tokom prvog poluvremena mislim da smo bili bolji i da smo se sasvim dobro snalazili. Ima još dosta da se radi, ali je evidentno da smo napravili odličnu ekipu pred kojom je svetla budućnost. Pred nama su pripreme, još kontrolnih utakmica, tako da sve ono što nam trenutno nedostaje u igri rešavamo redom kako bi u potpunosti bili spremni za predstojeću polusezonu – dodao je Đukić.

“Sloboda“ će u nastavku igrati prijateljsku sa ekipom “Mladosti“ u Novom Sadu, potom putuju u Tavankut, zatim će se oprobati protiv zrenjaninskog “Radničkog“, da bi na kraju odigrali i Kup utakmicu protiv “Kozare“ iz Banatskog Velikog Sela. Kikinđane očekuje prijateljska utakmica protiv “Radničkog“ iz Zrenjanina, a potom ih očekuje Kup utakmica protiv ŽAK-a.