Počeo play – out: “Kikinda Grindex“ poražena od “Crvene zvezde“ u Beogradu

Rukometaši “Kikinde Grindex“ izgubili su u Beogradu od domaće “Crvene zvezde“ u utakmici 7. kola play – out faze Arkus rukometne lige Srbije. Kikinđani su poraženi sa 32:29. “Crvena zvezda“ mnogo bolje je otvorila utakmicu na početku, pa je tako uspela da napravi veću razliku od nekoliko golova već u prvih desetak minuta. Međutim, vrlo brzo su se “plavi“ stabilizovali i uspeli da se povrate, pa je uspešno realizovanim akcijama, ali i čvršćoj odbrani oko 20. minuta bilo podjednako, kako u igri, tako i rezultatski. Do kraja prvog dela utakmice obe ekipe uspevale su da, bez većih grešaka, postižu pogotke, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 15:14 u korist Beograđana.  U nastavku utakmice beogradski klub preuzeo je inicijativu, pa je već u prvim minutima napravio razliku od pet golova, što je poremetilo igru u kikindskom timu. Poslednjih desetak minuta ponovo se Kikinđani vraćaju u igru osokoljeni nekolicnom navijača sa tribina, koji su došli ih da podrže. Tri minuta pre kraja utakmice Zvezda je vodila golom prednosti, “plavi“ tada prave faul u napadu i praktično dopuštaju Beograđanima da brzim i preciznim napadima reše pitanje pobednika.

Najefikasniji strelac u redovima “Kikinde Grindex“ bio je Milan Lisica sa sedam postignutih golova. Po pet puta precizni su bili Nikola Vrgović, Boško Marinković i Stanimir Komarek. Dragan Tubić postigao je tri gola. Đorđe Gamber i Mirko Kenjalo po dva puta su bili precizni. Igrali su i Miloš Knežević, Nemanja Dukatarov, Ljubomir Golić, Slavko Miškov, Nikola Stanković, Luka Panić, Uroš Prodanović i Nikola Markuš.

Ovim porazom, “Kikinda Grindex“ ostala je sa šest bodova na tabeli play – out  faze domaćeg elitnog rukometnog takmičenja. Naredne nedelje u Kikindu dolazi ekipa “Novog Pazara“.

error: Content is protected !!