Pobeda OFK “Kikinde 1909“ u Kovinu, ŽAK poražen na Vašarištu

Fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ ostvarili su pobedu u utakmici 7. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok na gostovanju u Kovinu. Kikinđani su sa 4:2 pobedili ekipu “Radničkog“. Kikindski fudbaleri veoma su dobro otvorili utakmicu, poveli vrlo rano, stekli prednost od dva gola i potom primili jedan u prvom poluvremenu. U nastavku su pojačali intenzitet u napadu, što je brzo rezultiralo još jednim pogotkom, da bi vrlo brzo stekli prednost i sa četiri postignuta gola. U međuvremenu su primili još jedan, ali je trener Vladimir Kitanović, zadovoljan učinkom. Golove su postigli Alensandar Laništanin, Stefan Kockar, dok se Dejan Ivanović dva puta upisao u listu strelaca:

Utakmica je bila dobra, zadovoljan sam onim što sam video na terenu. Vrlo brzo smo na utakmici stekli veliku prednost koju domaći nisu mogli da stignu, tako da smo upisali tri nova boda, veoma važna za dalji nastavak prvenstva – istakao je Kitanović.

S druge strane, fudbaleri ŽAK-a izgubili su od “Mladosti“ iz Omoljice sa 1:0 na svom terenu i tako ponovo upali u opasnu zonu. Gostujuća ekipa bila je kvalitetnija, što se odrazilo na terenu, iako je rezultat mogao da bude i gori po železničare jer gosti nisu iskoristili sve šanse, a dobru partiju pogotovo u prvom poluvremenu pružio je golman ŽAK-a.

Narednog vikenda, ŽAK putuje u Banatsko Karađorđevo na utakmicu protiv “Jedinstva“, dok će fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ ugostiti na Gradskom stadionu ekipu “Begeja“ iz Žitišta u derbiju kola vojvođanskog istoka.