Odbojkašicama “Kikinde“ pripao derbi kola u Zrenjaninu, Kikinđanke liderke na tabeli

Odbojkašice “Kikinde“ ostvarile su još jednu veliku pobedu i zadržale lidersku poziciju Prve vojvođanske lige nakon što su ovoga puta u 6. kolu sa 3:2 pobedile ekipu “Proletera“ u Zrenjaninu. Vodile su domaće u Kristalnoj dvorani 25:22, pa su dobile i drugi set istim rezultatom. Međutim, tada se kikindska ekipa stabilizovala, preuzela inicijativu i treći set dobila sa 25:22, čevrti sa 25:15 i u petom setu slavila se 15:13. Utakmica je bila veoma neizvesna, a Kikinđanke su slavile pobedu nakon više od dva sata igre:

Ovo je bio odličan derbi i pre utakmice je važilo da onaj ko pobedi preuzima lidersku poziciju. Mi smo tako i ušli u utakmicu, možda malo i opušteno u početku kada smo dozvilili domaćim da se razigraju, tako da nas je skupo koštalo to što smo tek kasnije stabilizovali igru. Utakmicu je presudila discipina u igri – rekao je predsednik OK “Kikinde“, Igor Golijanin.

Kikinđanke već u nedelju od 20 sati igraju protiv “Banata“ iz Vršca, a potom narednog vikenda protiv “Vršca“.