Nerešeno u hali: “Kikinda Grindex“ – “Novi Pazar“ 28:28

Rukometaši “Kikinde Grindex“ odigrali su nerešeno protiv “Novog Pazara“ u utakmici 18. kola Arkus rukometne superlige Srbije. Kikinđani su remizirali sa gostima 28:28. U prvom delu utakmice nervoza je bila prisutna kod igrača obe ekipe, što se videlo i na terenu. S obzirom na to da je našim rukometašima ovo bio meč koji su po svaku cenu morali da dobiju, koristili su svaku priliku da iznenade gostujuće igrače brzim akcijama, kontrama i dragocenim odbranama. Znalo se da će u prvih 30 minuta biti tesno, nisu dozvoljavali gostujući rukometaši da im Kikinđani pobegnu i naprave ozbiljniju razliku. Nekoliko grešaka u domaćoj ekipi koštale su prokreta u jednom momentu, ali je na kraju sve bilo izjednačeno, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 14:14. U nastavku utakmice bilo je vrlo neizvesno, razlika je bila minimalna i u nekoliko navrata gosti su vodili, pa bi došlo do preokreta, da bi pola minuta pre kraja naši rukometaši imali prednost od jednog gola, Pazarci su izjednačili, a devet sekundi, koliko je bilo ostalo, nije bilo dovoljno Kikinđanima da ostvare željenu pobedu:

Čestitao bih protivnicima na fer i korektnoj igri, znali smo da će ovo biti veoma teška utakmica, pogotovo što smo morali da je dobijemo, a radi se o vrlo teškom i kvalitetnom protivniku. Nažalost, nismo uspeli da ostvarimo pobedu, mislim da su nas greške u odbrani koštale ovog remija, ali se ne predajemo i idemo dalje – istakao je nakon utakmice, pivot “Kikinde Grindex“, Vesko Barjaktarović.

Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Nenad Trumbetaš sa devet postignutih golova, Stanimir Komarek je dao šest golova, dok se Milan Potpara pet puta upisao u listu strelaca. Nikola Vrgović postigao je tri gola, dva puta je bio precizan Vesko Barjaktarović, a po jedan gol dali su Milan Lisica i Mirko Kenjalo. Nerešen ishod nije previše obradovao trenera “Kikinde Grindex“, Nedeljka Matića. On je istakao da gubitak vrlo važnog boda treba tražiti u greškama koje su sami pravili:

-Nisam zadovoljan nerešenim rezultatom, mi smo očekivali pobedu, spremali smo se za to, ali mislim da imamo veliki problem na psihološkom planu. Igramo mnogo stegnuto, igrači nisu opušteni, stvaramo sebi veliki pritisak i očigledno mi to ne možemo da iznesemo. Ne mogu da se žalim na treninge, mi mnogo bolje treniramo nego što igramo, tako da moramo da rešimo neke stvari izmđu nas. Čestitam ekipi Novog Pazara na zasluženom bodu, želim im da budu učesnici play off-a, a voleo bih i da nas sreća pogeda pa da budemo učesnici play kupa, odnosno sredine tabele i da napokon pokažemo sve što možemo, pogotovo mlađi igrači kojima ćemo dati veliku priliku – rekao je Matić.

“Kikinda Grindex“ nalazi se na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, sa istim brojem bodova kao i subotički “Spartak“. Narednog vikenda Kikinđani putuju u Leskovac na utakmicu protiv “Dubočice“, potom u Aranđelovac protiv “Šamota“, beogradska “Crvena zvezda“ čeka ih u prestonici, da bi u poslednjem kolu ugostili u hali “Jezera“ niški “Železničar“.