Košarka: Prva pobeda “Velike Kikinde“ u Prvoj srpskoj ligi

Košarkaši “Velike Kikinde“ ostvarili su prvu pobedu ove sezone u Prvoj srpskoj ligi. Kikinđani su u hali Sportskog centra “Jezero“ savladali u sjajnom meču ekipu “Dunav“ iz Apatina sa 79:71 i tako pokazali da mogu da se nose sa znatno iskusnijim i kvalitetnijim ekipama poput gostiju iz Apatina. Mogli su kikindski košarkaši u utakmici 4. kola, do znatno povoljnijeg rezultata, ali su poslednji minuti zadnje četvrtine pripali gostima koji su znatno smanjili razliku:

Čestitao bih svojim igračima na prvoj pobedi i prvim osvojenim bodovima. Čestitao bih i protivniku na zaista fantastičnoj utakmici koja je bila teška za vođenje, a verujem i za gledanje. Bilo je zaista mnogo uspona i padova, pogotovo u našem timu i u našoj igri. Reklo bi se da sam nezadovoljan u pobedi jer mislim da smo ovu utakmicu morali da završimo sa znatno većom razlikom u našu korist – kaže Mirko Bucalo, trener “Velike Kikinde“.

Bucalo je podsetio da u modernoj košarci više ne postoji rutinsko privođenje kraju igre, već da se igra do poslednje sekunde:

Moji igrači su dosta mladi i ponekad mi se čini kao da još uvek ne znaju da pobede. Mi smo protiv Apatinaca zaista meč morali rutinski da privedemo kraju, ali toga više u današnjoj košarci nema jer protivniku jako malo treba da bi se vratio u igru i da bi prevagnuo rezultat na svoju stranu. Međutim, ovo je bila veoma važna pobeda za nas, dugo čekana, nadam se da će nam biti podstrek za buduće utakmice koje nas čekaju. Imamo sada malo lakši raspored u odnosu na prvi deo. Spremamo se naporno za sve ono što nas čeka – dodao je Bucalo.

Narednog vikenda košarkaše “Velike Kikinde“ očekuje gostovanje u Novoj Pazovi.

error: Content is protected !!