Kikindski teniseri treći u Srbiji

Proteklog vikenda igralo se ekipno prvenstvo Srbije za dečake do 14 godina. Kikindi i kikindskom Klubu ukazano je poverenje da organizuje četvrtfinale državnog prvenstva Srbije za 2020. godinu:

Naši momci su odmerili snage sa Teniskom Akademijom Player Zone iz Beograda i nakon nerešenog rezultata 2:2 u mečevima, TK Kikinda je boljim set količnikom sa 5 prema 4 otišla na Final Four u Beogradu. Mečevima u Kikindi su prisustvovali član gradskog veća za sport i omladinu Dragan Pecarski i v.d. direktora SC Jezero Dejan Pudar. Na Final Four ekipnog prvenstva Srbije u Beogradu na terenima TK Crvena Zvezda naši momci su se ravnopravno suprotstavili domaćim teniserima Crvene Zvezde . Na prvom dubl meču koji je trajao više od 3 sata lomio se polufinalni meč i nakon 5 meč lopti za TK Kikindu domaći teniseri su preokrenuli rezultat i sa 1 prema 2 za Crvenu Zvezdu poveli.  Rezultat  u trećem setu 18 : 16 govori kakva borba je bila u pitanju. Nažalost ovaj rezultat je odredio ceo tok mečeva i ekipa domaćina je otišla u finale sa ukupnim rezultatom 3:1 . Naši dečaci su potrošili zadnji atom snage u borbi za finale i titulu prvaka Srbije na ekipnom prvenstvu Srbije za 2020. godinu . Ali to nije umanjilo njihov uspeh i sa osmehom na licu su u Kikindu doneli bronzu sa državnog prvenstva za Klubove – istakao je predsednik TK “Kikinda“, Dejan Ćirić.

Ovim rezultatom teniseri su ponovili uspeh iz 2018-te godine i opet su bronzani u Republici Srbiji. Ekipu Tenis Klub Kikinda su predstvaljali : Andrej Varga, Filip Balint, Nikola Radišić, Božidar Bubnjević i trener Kristijan Dore.

Na Kupu Srbije u Nišu za devojčice uzrasta do 10 godina, zeleni nivo kikindski Klub su predstavljale devojčice Mila Pejčić i Dunja Vlaisavljević. Na prvenstvu države Mila je stigla do četvrtfinala, a Dunja je osvojila utešni turnir i tako uspešno završile ovu takmičarsku sezonu. Posle odmora očekuju ih takmičenja u sledećoj uzrasnoj kategoriji do 12 godina.