Kikindska Bolnica dobila vrednu donaciju u vidu inkubatora i pacijent monitora
U prisustvu njihovih kraljevskih visočanstava, prestolonaslednika Aleksandra i princeze Katarine, kao i ambasadora Republike Koreje u Srbiji Li Đeunga, Opštoj bolnici Kikinda uručena je vredna donacija u vidu medicinske opreme, dva inkubatora (stacionarni i transportni) i dva pacijent monitora. Svečana dodela upriličena je u Belom dvoru u Beogradu, u prisustvu direktora zdravstvenih ustanova i predstavnika Ministarstva zdravlja. Donacija kikindskoj Bolnici, koju je u saradnji sa Fondacijom princeze Katarine obezbedila Vlada Republike Koreje, vredna je 3,8 miliona dinara:
–Ova donacija je od velikog značaja, prvenstveno za unapređenje rada Službe za neonatologiju. Drago mi je što je kikindska Bolnica prepoznata kao zdravstvena ustanova vredna ulaganja, koje, kada se ima u vidu stručni kadar, predstavlja kapital za budućnost i kvalitetniju zdravstvenu zaštitu građana Kikinde i šire – naglasila je dr Vesna Tomin, v.d. direktora Opšte bolnice u našem gradu.

Njegova ekselencija ambasador Republike Koreje u Srbiji Li Đeung naglasio je da je ova donacija samo jedan od humanitarnih programa koje njegova zemlja sprovodi u Srbiji i izrazio spremnost za buduću saradnju sa Fondacijom princeze Katarine, kao i Ministarstvom zdravlja Republike Srbije. Princeza Katarina je izrazila veliko zadovoljstvo i zahvalnost na pomoći Republici Koreji i doprinosu boljem životu građana Srbije. To j, .kako je istakla, velika podrška ne samo pacijentima, već i zdravstvenim ustanovama i zaposlenima u njima. Obrativši se prisutnima ovo je potvrdio i prestolonaslednik Aleksandar, uz zahvalnost Vladi Republike Koreje na brizi za zdravlje građana Srbije.




