Kikinđani i ove godine veoma uspešni na nacionalnom „Brainobrain“ takmičenju

Polaznici kikindskog „BrainOBrain“ centra učestvovali su na trećem po redu Nacionalnom abakus takmičenju, održanom u Beogradu, gde su osvojili dvanaest pehara, 4 zlatne i tri srebrne medalje. Devetogodišnja Zorana Mečkić osvojila je specijalnu nagradu, pehar za apsolutno najviši rezultat na prethodnom takmičenju. 

Treće po redu Nacionalno takmičenje je, uz poštovanje svih epidemioloških mera, održano u nedelju Savremenoj osnovnoj školi na Novom Beogradu, a okupilo je više 400 dece iz BrainoBrain centara širom Srbije. Marijana Bjelić, franšizer i edukator kikindskog centra BrainoBrain, ponosna je na sve polaznike i učesnike Nacionalnog takmičenja i ističe da cilj nije da se pokaže ko je najbolji, nego da deca steknu samopouzdanje i budu dovoljno hrabra da učestvuju na nadmetanju i da za ograničeno vreme pokažu svoj maksimum. 

Deca imaju priliku da za tri minuta odrade što više zadataka, svako za svoju kategoriju. Kikinđani su se vratili sa mnoštvom nagrada, bili su veoma entuzijastični i uspešni. Sjajno smo se proveli i doneli u Kikindu 12 pehara, četiri zlatne i tri srebrne medalje. Posebnu nagradu dobila je Zorana Mečkić, za apsolutno najviši rezultat na prethodnom takmičenju, ona je od svih imala najveći broj bodova što je izuzetan upseh – kaže Bjelić. 

Zorana Mečkić, učenica trećeg razreda Osnovne škole „Jovan Popović“, kao i njeni drugari iz kikindskog BrainoBrain centra, bila je uspešna i na prethodna dva nacionalna takmičenja. Zorana pohađa Centar od samog početka, već skoro četiri godine:

Mnogo volim da dolazim ovde zato što nam je zabavno dok radimo zadatke zajedno. Na takmičenju je bilo mnogo lepo i zanimljivo. Malo smo imali i tremu ali nam je sada mnogo lakše, kada smo uspeli da osvojimo trofeje. Kao dobitnica posebne nagrade sam veoma srećna i zadovoljna, nisam to očekivala – kaže Zorana. 

Kao i njegova vršnjakinja Zorana, i Marko Glamočan, učenik trećeg razreda OŠ „Đura Jakšić“, na svakom takmičenju je postizao visoki rezultat i osvajao trofej:

Volim BrainoBrain zato što razvijam mozak i zabavno mi je da učim nove stvari. Trenutno u školi ne radimo program koji radimo ovde,  ja to sad znam, tako da će mi kasnije u školi biti lakše. Na takmičenju mi je bilo jako lepo i zabavno, uživao sam sa drugarima i nisam imao tremu uopšte. Bio sam jako uzbuđen kada sam dobio pehar. Očekivao sam samo medalju, ali sam ipak postigao veći uspeh jer sam naporno vežbao i radio – kaže Marko. 

I njihov drugar Andrej Veljković, učenik trećeg razreda OŠ „Žarko Zrenjanin“, voli da dolazi u BrainoBrain i nosi lepe utiske sa prethodnog takmičenja:

I ja sam isto na ovom takmičenju očekivao samo medalju, ali sam ipak dobio pehar. Tremu nisam uopšte imao i veoma sam srećan što smo i ja moji drugari bili uspešni. Zadaci su bili sabiranje, oduzimanje, množenje, deljenje i decimalni brojevi. Kada sam vežbao uspevao sam da za to vreme uradim 8 zadataka, a na takmičenju sam uradio 10 i jako sam zadovoljan tim rezultatom – kaže Andrej. 

Brainobrain je program za decu koji omogućava pravilan razvoj mozga, intelektualnih sposobnosti i životnih veština. Škola u Kikindi počela je sa radom u oktobru 2017. godine. Program je namenjen uzrastu od 4 do 14 godina, jer su istraživanja dokazala da se u ovom periodu ljudski mozak najbrže i najlakše razvija.

BrainOBrain metodologiju kreirali su stručnjaci iz oblasti dečije psihologije, edukacije i matematike. Program je nastao u Indiji 2003. godine, a od tada se proširio na 39 zemalja sveta i preko 950 edukativnih centara.

error: Content is protected !!