INFO GRAD KIKINDA, 30. oktobar

Danas je ponedeljak, 30. oktobar

Isključenje struje:

Zbog planiranih radova na električnoj mreži, u utorak, 31. oktobra od 9 do 14 sati bez struje će biti potrošači u sledećim ulicama u Bašaidu: Vojice Kneževića, Jove Jurišina, Branislava Nušića, od Branka Radičevića do Rade Mikalačkog, Branka Radičevića, od Jove Jurišina do Branislava Nušića, i Vojvođanska, od Žarka Zrenjanina prema Melencima. 

Akcija dobrovoljnog davanja krvi:

U četvrtak, 2. novembra od 8.30 do 13 sati u Crvenom krstu će biti organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi. 

JP „Toplana“: 

Prema gradskoj odluci o uslovima i načinu snabdevanja toplotnom energijom sa izmenama i dopunama, u slučaju pojave procurenja ili vazduha u unutrašnjoj instalaciji grejanja, korisnici usluga daljinskog grejanja treba da se obrate isključivo profesionalnim upravnicima, odnosno upravnicima (u stambenim zajednicama gde ne postoji profesionalčni upravnik) zgrada u čijoj je ingerenciji rešavanje ovih problema. Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada propisano je da su upravnik, odnosno profesionalni upravnik u obavezi da između ostalog primaju prijave kvarova i nepravilnosti 24 sata dnevno i na osnovu primljene prijave da obaveštavaju nadležne organe o problemu, kao i da organizuju radove na hitnim intervencijama. Apeluje se da se prijave problemi na unutrašnjoj instalaciji grejanja vrše isključivo preko upravnika, odnosno profesionalnog upravnika stambene zajednice. 

Bojevo gađanje u Crnoj Bari:

Policijski službenici Policijske uprave u Кikindi, u okviru svojih redovnih aktivnosti, na strelištu „Crna Bara“ izvodiće bojevo gađanje još danas i sutra, od 11 do 17 časova. U cilju preduzimanja potrebnih mera bezbednosti, apeluje se na građane da u predviđenom vremenu ne izvode poljske radove i ne kreću se u blizini strelišta. 

Udruženje penzionera:

Gradsko udruženje penzionera organizuje besplatnu kontrolu šećera u krvi i merenje krvnog pritiska, u prostorijama Udruženja u Ulici Vojvode Putnika 37, svake druge i četvrte srede u mesecu, od 9 do 11 časova. 

Gradsko udruženje penzionera obaveštava sve penzionere iz Kikinde i 9 seoskih mesnih zajednica, čija je penzija niža od 20.631,53  dinara, da se mogu prijaviti za solidarnu pomoći u robi. Svi zainteresovani prijavljuju se u prostorijama Udruženja, sa poslednjim čekom od penzije i ličnom kartom, još danas i u sredu, 1. novembra od 9 do 12 sati. Pomoć će se deliti prema sačinjenoj rang listi. Penzioneri iz okolnih sela u kojima postoje organizacije ovog udruženja mogu prijave podnositi tamo, a ostali u svojim mesnim zajednicama. 

Sovembar u konkurenicji za „Turistički cvet“: 

Tursitička organizacija Srbije i ove godine dodeljuje najviše priznanje u turizmu u našoj zemlji, nagradu „Turistički cvet“. U konkurenciji turističkih manifestacija, kao i prošle godine nominovan je kikindski „Sovembar“. Na sajtu Turistički cvet možete glasati do 7. novembra. 

Narodno pozorište:

Na repertoaru Narodnog pozorišta u utorak, 31. oktobra biće druga repriza predstave „Džepovi puni kamenja“. Početak je u 20 časova. 

Sport:

U 6. kolu Super B lige, rukometaši Kikinde Grindeks pobedili su u hali „Jezero“ ekipu „Radničkog“ iz Obrenovca, rezultatom 30:26. Rukometašice Kikinde su doživele još jedan poraz, izgubivši na domaćem terenu od „Rume“, rezultatom 25:16

U 12. kolu Srpske lige Vojvodina, OFK Kikinda je ubedljivo savladao ekipu „Bačke“ iz Bačke Palanke, rezultatom 4:0. U Vojvođanskoj ligi Istok, „Sloboda“ je u Novim Kozracima pobedila „Jedinstvo“ iz Banatskog Karađorđeva“ sa 1:0, ruskoselska „Crvena zvezda“ je u Starčevu izgubila od Borca rezultatom 2:1, dok je lokalni derbi na Vašarištu između ŽAK-a i velikoselske „Kozare“ završen bez golova. 

Odbojkaši „Kikinde“ ostvarili su i treću pobedu zaredom u Drugoj saveznoj ligi, savladavši na gostovanju Bačku Palanku maksimalnim rezultatom od 3:0. U Vojvođanskoj ligi, dbojkašice „Kikinde“ izgubile su 3:0 od „Merkura“ iz Bačke Palanke“, a istim rezultatom poražen je i GŽOK „Kikinda 0230“, od „Žitišta“. 

U 2. kolu Prve A lige, vaterpolisti ŽAK-a izgubili su na bazenu SC „Jezero“ od „Banjice“ iz Beograda, rezultatom 19:13. 

Vreme:

Delimično oblačno i prijatno toplo. Najviša temperatura danas u Kikindi biće 24 stepena. 

Bioprognoza: 

Biometeorološka situacija pogodovaće hroničnim bolesnicima, ali se dodatna pažnja ipak savetuje osobama sa srčanim tegobama. Meteoropatske reakcije biće izražene u blažem obliku. Zbog dalјeg porasta maksimalne dnevne temperature preporučuje se umerena fizička aktivnost i adekvatno odevanje.

error: Content is protected !!