Gradski derbi u KUP-u pripao OFK “Kikindi“: Crveno beli nadigrali Železničare

Fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ pobedili su ekipu ŽAK-a na Vašarištu u 1. kolu Kup-a na teritoriji Fudbalskog saveza područja Zrenjanin. Fudbaleri “Kikinde“, kao formalni domaćini, slavili su sa 4:0 i tako pokazali kvalitet koji poseduju. U prvom poluvremenu već u 21. minutu mrežu ŽAK-a zatresao je sa oko 20 metara kapiten Stefan Kresoja, da bi do odlaska na odmor još jedan gol za “Kikindu“ postigao Igor Stepančev. Stepančev je i u nastavku utakmice postigao još jedan pogodak, da bi Vojislav Stanaćev bio precizan za konačan rezultat:

-Za ovako nešto smo se i pripremali u prethodnom periodu. Ovo je bila utakmica pred početak prvenstva i koja nas je pokazala u najboljem svetlu. Nadam se da ćemo sa ovakvim utakmicama nastaviti u prvenstu. Protivnici su bili dobri, želim im svu sreću u nastavku. Mislim da smo zaista odlično odradili pripremni period, ekipa je dobra, imamo par novih igrača koji su doneli boljitak celom timu i zaista mislim da ćemo na kraju biti prvi – rekao je nakon utakmice Milan Reljić, prvotimac “Kikinde 1909“.

Pobedom je zadovoljan i trener “Kikinde 1909“, Marko Guteša, koji je podvukao da je najvažnije da se tokom utakmice niko nije ozbiljnije povredio, što nije bilo crvenih kartona, a potom je izrazio i nadu da će se sa ovakvim utakmicama nastaviti u domaćem prvenstvu koje uskoro počinje:

-Bili smo bolji na terenu, više smo trčali od protivnika, iskoristili nekoliko dobrih prilika i to je to. Želja je bila velika, mi smo se više pitali na terenu, igralo se na visokom nivou i zadovoljan sam onim što sam video. Ovo je bila prva takmičarska utakmica, niko se nije povredio, nije bilo crvenih kartona tako da mi je to za sada najvažnije. Mi nastalvljamo sa ozbiljnim pripremama za prolećni deo Vojvođanske lige – dodao je Guteša.

Ekipa ŽAK-a imala je nekoliko pojačanja u zimskom periodu, ekipa se donekle stabilizovala, ali protiv znatno jače “Kikinde“ nije imala rešenje. U drugom delu sezone Železničarima sledi borba za opstanak u prvenstvu, što je prioritet za celu upravu :

-Čestitao bih protivnicima na rezultatu. Što se tiče utakmice, relativno sam bio zadovoljan u momentima, ali se vidi razlika u kvalitetu i da se protivnici pripremaju za ulazak u viši rang takmičenja, dok je nama opstanak prioritet. Imaju odličnu ekipu koja može da bude u samom vrhu tabele. Mi smo pokušali da pariramo protivnicima, pružili smo maksimum, ali to zaista nije bilo dovoljno da se uradi nešto konkretnije. Oni su bilo mnogo bolji i tu nema šta da se više doda. Drago mi je što nije bilo povreda i kartona, tako da se vraćamo pripremama za drugi deo vojvođanskog istoka.  – rekao je trener ŽAK-a, Dragan Vukajlović.