Fudbal: Prva pobeda OFK “Kikinde 1909“, “Sloboda“ nerešno u Krajišniku, “Kozara“ poražena u Prigrevici

Fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ ostvarili su prvu pobedu u tekućem prvenstvu nad “Radničkim“ iz Sutjeske. Kikinđani su sa 4:1 bez većih problema, u utakmici 3. kola Vojvođanske lige – istok, savladali gostujuću ekipu i tako konačno osvojili prve bodove nakon dva poraza. Veoma dobru partiju pružio je Nebojša Đukić koji je postigao tri gola na utakmici, dok je iz slobodnog udarca veoma lepim pogotkom, protivničku mrežu zatresao i Stefan Kresoja. Veoma važna pobeda kikindske ekipe dala je vetar u leđa celom timu za predstojeće utakmice:

-Mislim da smo malo opuštenije krenuli prve dve utakmice koje su se završile porazom. Opustili smo se jer smo potcenili povratnika iz nižeg ranga takmičenja, pa smo bili kažnjeni. Sada smo se vratili na pravi kolosek i nadam se da će svaka sledeća utakmica biti ovakva jer imamo kvalitetnu ekipu koja zaslužuje i može mnogo bolje. Smatram da smo prvo poluvreme odigrali odlično, osim greške koju smo napravili kada smo i primili gol. Mislim da je i ovo toplo vreme uticalo na našu igru, ali bitno je da smo pobedili i to vrlo lepim rezultatom – istakao je strelac tri gola, Nebojša Đukić.

Prva pobeda u prvenstvu je ostvarena, a sada treba krenuti istim tempom, pogotovo u narednom periodu koji je nešto povoljniji za fudbalere sa Gradskog stadiona:

-Želja nam je da u nastavku prvenstva pokažemo da ova ekipa vredi, da dokažemo da imamo kvalitetnu ekipu koja može da pobeđuje, da ostvari rezultat kao što je ovaj. Bila je ovo prilično otvorena utakmica, sa dve ekipe koje nemaju šta da izgube ili da izgube mnogo. Mi smo ipak uspeli da se vratimo na pobednički put i želja mi je da posle ove utakmice napravimo seriju kako bi se što pre plasirali u gornji deo tabele, što nam i jeste cilj – poručio je trener OFK “Kikinde 1909“, Aleksandar Kresoja.

Fudbaleri “Slobode“ iz Novih Kozaraca odigrali su nerešeno 1:1 protiv “Krajine“ u Krajišniku. Kozarčani su poveli golom Slavka Ćulibrka koji je mrežu zatresao sa bele tačke, ali su ipak primili gol desetak minuta pre sudijskog zvižduka. S druge strane,  fudbaleri “Kozare“ iz Banatskog Velikog Sela nisu uspeli da ostvare pobedu na teškom gostovanju u Prigrevici protiv ekipe “Bratstvo 1946“ u okviru 3. kola Srpske lige Vojvodina. Velikoselci su poraženi sa 3:1.

Sledeće nedelje, fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ putuju u Srpsku Crnju na komšijski derbi protiv “Budućnosti“, “Sloboda“ će u Novim Kozarcima ugostiti “Jedinstvo“ iz Novog Bečeja, dok će fudbaleri “Kozare“ iz Banatskog Velikog Sela ponovo na gostovanje, a ovoga puta u Nove Banovce ma megdan “Omladincu“.