Fudbal: “Kozara“ slavila na Vašarištu u lokalnom derbiju

Fudbaleri “Kozare“ iz Banatskog Velikog Sela pobedili su kikindski ŽAK na Vašarištu u okviru utakmice 21. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok. Velikoselci su slavili sa 1:0, a jedini strelac na utakmici bio je Dejan Ivanović. Gostujući igrači tako su nastavili sa pobedničkim nizom koji ih vodi u Srpsku ligu, odnosno viši rang takmičenja. Bilo je prilika na obe strane, ali je velikoselska ekipa pozala određeni kvalitet koji poseduje.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, da bi u nastavku utakmice, gostujući fudbaleri napravili više prilika, što su i iskoristili za vođstvo i novu pobedu. S druge strane, kikindski tim ostao je bez dva standardna prvotimca usled povrede, koji su morali ranije da napuste igru. U sledećem kolu Vojvođanske fudbalske lige, “Kozara“ dočekuje poslednjeplasirani “Proleter“ iz Banatskog Karlovca, dok dok će fudbaleri ŽAK-a na megdan “Jedinstvu“ u Novom Bečeju.