Derbi Vojvođanske lige – istok bez pobednika: Kikinđani nerešeno protiv Omoljice

Fudbaleri OFK “Kikinde 1909“ odigrali su nerešeno protiv “Mladosti“ iz Omoljice. Kikinđani su u derbiju 15. kola Vojvođanske lige – istok, na Gradskom stadionu, remizirali 1:1 sa gostima. Povela je OFK “Kikinda 1909“ u prvom poluvremenu kada je sa bele tačke bio precizan Nebojša Đukić.

Imali su naši fudbaleri potom još nekoliko prilika da postignu gol, ali se do odlaska na odmor nije ništa promenilo. U nastavku su gosti pojačali tempo što im se i isplatilo kada su izjednačili. Do kraja utakmice bilo je još nekoliko vrlo lepih prilika za domaće koji su mogli da postignu gol, pogotovo pred kraj utakmice. Na kraju je ostalo nerešeno.

Jesmo svi očekivali tri vrlo važna boda, ali idemo dalje i glava gore. Želeli smo da ostvarimo povoljan rezultat, kako bi se u naredna dva kola koliko je ostalo do odlaska na odmor borili za jesenje lovorike, ali sada je kasno za to. Imali smo prednost u prvom poluvremenu, na početku drugog smo imali dosta šansi, ali moram da primetim da je i sebičnost došla do izražaja, nisu ispoštovani igrači u boljim pozicijama, imali smo dve situacije kada smo goste uhvatili na kontru i imali odličnu priliku da pobedimo, ali nismo ništa realizovali. Ne krivim nikoga, ali bilo je dovoljno vremena i šansi da postignemo drugi gol i pobedimo. Momci su dali sve od sebe, nemam šta da im zamerim – rekao je nakon utakmice, trener OFK “Kikinde 1909“, Vladimir Kitanović.

Utakmica je protekla dosta nervozno, bilo je napeto, obe ekipe imale su želju da pobede, pa je samim tim bilo dosta prekida koji su se u određenim trenucima pretvarali u raspravu.

-Igrom svoje ekipe u prvom poluvremenu nisam zadovoljan jer nismo uradili ono što smo se dogovorili na početku utakmice. Na odmoru smo to promenili, dogovorili se šta treba da uradimo, poentirali golom i završilo se dobro po nas. Mi smo došli da pobedimo, ali smo znali da nas čeka teška utakmica i mislim da možemo da budemo zadovoljni rezultatom – istakao je trener “Mladosti“ iz Omoljice, Dušan Đokić.

U narednom kolu, OFK “Kikinda 1909“ imaće vrlo težak zadatak protiv “Jedinstva“ na gostovanju u Banatskom Karađorđevu. A fudbaleri ŽAK-a izgubili su na gostovanju u Elemiru. Železničari su poraženi sa 3:0 od domaćeg “Naftagasa“ i sa 12 bodova nalaze se na 14. poziciji prvenstvene tabele.

ŽAK će naredne nedelje na Vašarištu ugostiti ekipu “Radničkog“ iz Kovina.