Baninijev Eko-kutak na Starom jezeru
Kompanija Banini i lokalna samouprava zajednički su realizovali ideju Eko-kutka na Starom jezeru, koji predstavlja mesto za odmor i uživanje u prirodi. Ovaj ekološki prostor treba svakodnevno da nas podseća da naš mali doprinos zaštiti životne sredine znači mnogo našoj Planeti. U ekološkom kutku nalazi se i kadica koju je izradio Centar za likovnu i primenjenu umetnost „Tera“, koja simbolično predstavlja ambalažu čuvenog keksa:
–Ova ambalaža noblica odlazi u istoriju, a čuveni keks će od sada biti pakovan na drugačiji, ekološki prihvatljiviji način. Kadica koja predstavlja ovu abalažu je zapravo saksija za cveće, i služiće da deca nauče više o sadnim vrstama. Takođe ćemo zajednički sakupljati čepove i uživati u ovom kutku u prirodi – objasnila je Miroslava Narančić, sekretarka Sekretarijata za zaštitu životne sredine, poljoprivredu i ruralni razvoj.

Eko kutak na Starom jezeru biće mesto za realizaciju različitih ekoloških aktivnosti, u kojima će učestvovati najmlađi sugrađani. U današnjoj radionici učestvovala su deca zaposlenih u kompaniji Banini.










