Odlični rezultati streličara „Kentaura“

Kikindski streličari nastupili su proteklog vikenda na Otvorenom prvenstvu Vojvodine na Petrovaradinskoj tvrđavi, u organizaciji SK „NS 2002“ iz Novog Sada.

Tip takmičenja bio je 3D imitacija lova, a gađalo se na 28 meta modela životinja. Na takmičenju je učestvovalo preko 130 takmičara iz Srbije, Hrvatske, Mađarske i Rumunije. Kikindski „Kentaur“ predstavljalo je sedmoro takmičara, a osvojeno je pet medalja.

Veteranka Kristijana Kukić, osvojila je zlato u stilu goli luk, stariji pionir Kristijan Olah bio je najbolji u stilu olimpijski luk, dok je u istom stilu u kategoriji seniora zlatnu medalju osvojio Zaviša Lučić.

Stariji pionir Danijel Mikan osvojio je srebro u stilu instinktvini luk, dok se veteran Branko Bajkin okitio bronzom u istom stilu. Branislavu Francuskom i Vladimiru Mehiću zamalo su izmakle medalje.