Džudisti „Partizana“ osvojili tri medalje proteklog vikenda

Takmičari kikindskog Džudo kluba „Partizan“ učestvovali su proteklog vikenda na dva turnira u Bečeju, gde su osvojili dve zlatne i jednu srebrnu medalju.

U subotu, 5. oktobra u Bečeju je održan Međunarodni džudo turnir „Željko Nikolić“, na kojem su Kikinđani osvojili dva zlata. Stariji pionir Luka Mićić bio je najbolji u kategoriji 60 kilograma, a kadet Dušan Kežić u konkurenciji takmičara od 55 kilograma.

U nedelju, takođe u Bečeju, održano je Pojedinačno prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire, na kojem je Miljan Petković, u kategoriji preko 66 kilograma, osvojio srebrnu medalju. Simon Petković je u istoj kategoriji zauzeo 5. mesto, a isti plasman je ostvario i Miloš Rakin, u kategorijii do 42 kilograma. Sva trojica obezbedila su učešće na Prvenstvu Srbije narednog vikenda.