Učenici OŠ” Jovan Popović” osvojili prvo mesto na međunarodnom raketnom takmičenju

Petočlana ekipa učenika sedmog i osmog razreda Osnovne škole “Jovan Popović”, uz mentorstvo profesorice tehničkog obrazovanja, osvojila je pehar i prvo mesto na Međunarodnom raketnom takmičenju “KenSet”, održanom proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici. Događaj su organizovali Komitet za razvoj svemirskog programa, Vazduhoplovni savez Srbije i Aero klub ,,Sremska Mitrovica”. 

Takmičenje se sastojalo u pravljenju satelita i raketa na vodu, a učestvovale su ekipe iz Srbije, Indije, Kine i drugih zemalja. Ekipu OŠ “Jovan Popović” činili su učenici: Vanja Radulaški, Emilija Sretenović, Milica Mrvičić, Mićo Majkić i Marko Sivčev, kao i mentorka Svetlana Pavlović, profesorica tehničkog i informatičkog obrazovanja. 

 
 

Leave a Reply