Fudbal: Poraz ŽAK-a na početku prolećnog dela sezone, “Polet“ slavio u Nakovu

Utakmicom 16. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok, fudbaleri ŽAK-a porazom su započeli prolećni deo sezone. Tim sa Vašarišta ovoga puta izgubio je od ’’Radničkog’’ iz Sutjeske sa 1:0. Kikindski fudbaleri gol su primili u poslednjim minutima utakmice, iako tokom 90 minuta nisu imali mnogo prilika da postignu pogodak. ŽAK sada zauzima 11. poziciju na tabeli, a sledećeg vikenda odigraće protiv ’’Krajine’’ iz Krajišnika.

Počeo je i prolećni deo sezone u Područnoj fudbalskoj ligi – Zrenjanin. Fudbaleri nakovačkog ’’Poleta’’ ostvarili su veliku pobedu od 3:2 nad ekipom ’’2. oktobra’’ iz Kumana, dok su fudbaleri ruskoselske ’’Crvene zvezde’’ odigrali nerešeno 1:1 protiv ’’Mladosti’’ u Lukićevu. Sledećeg vikenda, ’’Crvena zvezda’’ dočekuje ’’Borac’’ iz Aleksandrova, a nakovački ’’Polet’’ putuje u Banatski Despotovac na utakmicu protiv ’’Mladosti’’.