Kikinđani se okliznuli kraj Tise

unnamed-1

Rukometaši Kikinde Grindeks doživeli su prvi poraz u prvenstvu Prve lige Sever. Oni su na gostovanju u Novom Bečeju poraženi od domaćeg Jedinstva rezultatom 23:20, u okviru 9. kola Prve lige Sever. Od samog početka utakmice, domaća ekipa stavila je kikinđanima do znanja da će sve učiniti kako bi lideru šampionata nanela prvi poraz. Prvi deo igre protekao je u rezultatskoj klackalici, gde su se obe ekipe smenjivale u vođstvu koje nije prelazilo dva gola prednosti u korist domaćina, odnosno jedan gol u korist gosta. Na poluvreme otišlo se sa nerešenim rezultatom 11:11. Drugi deo igre bolje otvaraju domaći igrači. Već nakon 5 minuta imali su prvu osetniju prednost od 15:12. U 41. minutu Kikinda poravnava na 17:17 i to je bilo sve od Kikinđana u ovom meču. Domaći sastav nošen gromoglasnom publikom uspeva da u 48. minutu povede sa 19:17 i do kraja susreta zadrži prednost, u čemu su mu mora se priznati dosta pomogli i gostujući igrači. Serijom grešaka u poslednjih 10 minuta utakmice, Kikinda je propustila nekoliko prilika da se vrati u utakmicu i izvuče pozitivan rezultat. Sama utakmica nije obilovala preterano kvalitetnom igrom, ali ju je pratila velika tenzija koja je sputala igrače obe ekipe da pruže kvalitetnije partije. Domaćin zaslužuje sve čestitke na zasluženoj pobedi. Igrači Kikinde iz ove utakmice moraju izvući pouke i vratiti se na pobednički kolosek. Prilika za to je već u sledećem kolu kada našoj ekipi u goste stiže uvek nezgodna ekipa Jabuke.

U narednom 10. kolu Prve rukometne lige Srbije grupa Sever, naši rukometaši dočekuju na parketu sportskog centra ”Jezero” ekipu Jabuke iz istoimenog mesta.

Jedinstvo – Kikinda Grindeks 23:20 (11:11)

error: Content is protected !!