Mokrinska OŠ „Vasa Stajić“ sutra obeležava svoj dan

Osnovna škola „Vasa Stajić“ u Mokrinu obeležava svoj dan 31. marta i sa ponosom proslavlja 63 godine kako nosi ime čuvenog kultrunog radnika, filozofa, književnika i profesora velikog srca. 

Ova obrazovna ustanova tradiciju obeležavanja Dana škole nastavlja, ali ove godine na drugačiji način, zbog aktuelne epidemiološke situacije i mera koje su na snazi. Na sajtu  škole moći će da se pogleda video prezentacija, kao podsetnik svega što je činilo i čini ovu školu i dalje. 
Takođe, organizovan je i likovni i literarni konkurs na temu: ,,Sve što poželim mogu i da budem“ za učenike sa teritorije našeg grada, kao i za učenike Osnovne škole ,,Vasa Stajić“ iz Novog Sada, sa ciljem da se u ovim teškim vremenima i dalje razvijaju dečju mašta i kreativnost i da se deca što više inspirišu. Najbolji likovni i literarni radovi nagrađeni su prigodnim poklonima. Imena nagrađenih učenika i osvojena mesta nalaze se na školskom sajtu.

Foto: OŠ „Vasa Stajić“
error: Content is protected !!