Prošle godine u Kikindi bilo 427 porođaja, Milica prva beba u 2020.
Prva beba u 2020. godini rođena je juče, 5. januara u 10 časova i 5 minuta, na Ginekološko-porođajnom odeljenju Opšte bolnice u našem gradu. Dvadesetjednogodišnja Kikinđanka Katarina Švraka na svet je donela devojčicu Milicu, a 5. dana ove godine rođena je još jedna beba ženskog pola.

Predstavnici lokalne samouprave i Crvenog krsta posetili su danas Porođajno odeljenje kikindske bolnice i uručili poklone porodiljama. U ime Gradske uprave, prvu bebu rođenu u ovoj godini posetila je predsednica Skupštine grada, Stanislava Hrnjak:
–Ove godine, nešto kasnije u odnosu na prethodni period obilazimo prvorođenu bebu. Milicu nisu jedva čekali samo njeni roditelji, nego i svi mi. Iskrene čestitke upućujem porodicama, i želim da u ovoj godini budu srećni i da se zajedno vesele – rekla je Hrnjak, i dodala da je lokalna samouprava darovala roditelje prve bebe sa 50.000 dinara.
Mlada majka prve bebe rođene u 2020. godini u našem gradu, Katarina Švraka, kaže da joj pokloni veoma znače, i da je prijatno iznenađena pažnjom i darovima:
–Iskreno, nisam ni znala da lokalna smaouprava daruje porodilje. Veoma mi to znači, jer kada dođe beba mnogo je stvari koje treba nabaviti i priuštiti – rekla je Katarina Švraka.
Tradicionalno, predstavnici Crvenog krsta uručili su poklon pakete sa neophodnim stvarima za bebe, dvema mamama koje trenutno borave na Ginekološko-porođajnom odeljenju:
–Radujemo se što je prva akcija Crvenog krsta u godini ova na Porođajnom odeljenju. Svi smo sa velikom radošću dočekali malu Milicu, poželeli joj dobrodošlicu, kao i njenoj vršnjakinji Viktoriji. Crveni krst je kuća velikog srca, i to na simboličan način pokazujemo ovakvim akcijama – rekla je Marijana Mirkov iz Crvenog krsta.
U toku 2019. godine u kikindskom porodilištu obavljeno je 427 porođaja, a zasad su u 2020. rođene dve bebe:
–Malo smo duže čekali ovoga puta, ali nadamo se da će ove godine biti dosta porođaja. Od 2014. godine do 2018. imali smo povećanje od po desetak porođaja godišnje. Sada je taj broj malo pao, u odnosu na 491 porođaj obavljen u 2018, ali to nije statistički značajno. Videćemo kako će biti ove 2020. godine – rekao je ginekolog dr Stanislav Blažić.



