Učenici i profesori sakupljali novac za napuštene životinje

Učenici i profesori Gimnazije „Dušan Vasiljev“ danas su u dvorištu škole organizovali humanitarni buvljak na kojem su izložili stare stvari za prodaju, a prikupljeni novac namenili su napuštenim životinjama. 

Posetioci buvljaka tokom celog prepodneva danas su po povoljnim cenama mogli da kupe polovne knjige, odeću i ostale stvari koje su gimnazijalci izložili na prodaju, kako bi sakupili novac i tako pomogli napuštenim životinjama. 

Humanitarnu akciju, zajedno sa učenicima i kolegama, pokrenula je profesorica istorije Ivana Bogosav, koja kaže da je na ovu ideju došla prateći Fejsbuk grupu „Udomljavanje pasa i mačaka u Kikindi“:

Nažalost, Kikinda ima veliki problem koji niko ne rešava, a to je veliki broj napuštenih životnja na ulici, posebno pasa. Na ovaj način smo želeli da pomognemo grupi ljudi koja već godinama brine o tim životinjama. Prikupljena novčana sredstva biće iskorištena za lečenje, zbrinjavanje i sterilizaciju životinja. 

Naša sagovornica je pozvala sve škole i svoje kolege da se priključe, i da barem jednom mesečno oragnizuju slične akcije kako bi pomogli napuštenim životinjama, i kako bi se skrenula pažnja čelnim ljudima na postojanje ovog problema. 

 

error: Content is protected !!