Savindan svečano obeležen i u Banatskom Velikom Selu

Dan posvećen prvom srpskom prosvetitelju Svetom Savi sinoć je prigodnim programom svečano obeležila i OŠ „Slavko Rodić“, priredbom u Domu kulture u Banatskom Velikom Selu. 

Učenici velikoselske Osnovne škole „Slavko Rodić“, zajedno sa svojim nastavnicima, pripremili su priredbu i prikazali film o životu Svetog Save. Direktorica ove obrazovne ustanove, Gorica Grbanušić, kaže da su učenici zajedno sa svojim mentorima od septembra prirpemali film koji je sinoć prikazan u okviru svečanosti. 

U pripremi filma učestvovali su učenici naše šklole, mentor Danica Babić, dva profesora srpskog jezika, dva učitelja i bibliotekar škole. Ovo je prvi put da na ovakav način obeležavamo Savindan, uz prikazivanje filma u sali Doma kulutre, do sada smo ga proslavljali samo u školi – kaže Grbanušić.  

Sinoćnoj svečanosti prisustvovao je i član Gradskog veća Miodrag Bulajić, koji je tom prilikom rekao da škole na ovakav način, kroz svečane priredbe, slave najvećeg srpskog prosvetitelja i izražavaju veliko poštovanje prema njegovom imenu i delu koje je ostalo iza njega. 

Na ovaj način njegove reči, pouke i izreke žive i aktuelne su i danas. Njegovo ime predstavlja značajnu motivacionu snagu i nadahnuće svim učenicima da postižu sve bolje rezultate, u nastavnim i nenastavnim aktivnostima. Gradska uprava pruža bezrezervnu podršku ovakvim manifestacijama, i nadamo se da ćemo kroz realizaciju značajnih projekata obezbediti bolje i komfornije uslove za rad ove škole – rekao je Bulajić. 

error: Content is protected !!